Kapat
İNDİRİMİN BİTMESİNE KALAN SÜRE
Ürün veya Kategori Ara... Arama Yapın
İNDİRİMİN BİTMESİNE KALAN SÜRE

Pantolon

Ürünleri Sıralayın
Fiyat Aralığı
Filtreyi GösterFiltreyi Göster Toplam 0 Ürün Gösteriliyor

Kadın Pantolon Modelleri ve Fiyatları | Kıyafet Sepeti

Tüm dünyanın takip ettiği moda, kıyafetlerden makyaj rutinlerine kadar estetiği içeren har alanda kendini gösterir. Özellikle giyim ve aksesuar ürünlerinde moda yön veren bir kavramdır. Çünkü öncü markalar, modacılar ve moda alanında kanaat önderleri her yeni sezonda farklı tasarımlar, renkler, kumaşlar ve tarzlar yaratır. Küresel bir etkiye sahip olan dünyaca ünlü markaların başlattığı moda ruhu tırnak sanatından kirpik boyun kadar güncellenir. Moda bazen retro detaylar içerse de her sezonda yenilikler sunan bir olgu olarak kıyafetler üzerinde hakimiyet kurar. Kadın ve erkek giyimde moda trendleri takip edilerek tasarlanan modeller dolaplarda yerini alır. Parçaları seçmek zahmetsiz görünebilir ama onları bir araya getirmek modaya bir nebze olsun göz kırpmayı gerektirir. Kadın kıyafetleri modası her sezonda yankılar uyandıran ve uğruna büyük etkinliklerin düzenlendiği bir olgu. Markalar bu etkinliklerde belirlenen çizgilerden hiza alarak tasarımlarını sunar. Kadın giyimde alt giyim ürünleri arasında pantolonlar birçok farklı modelle modanın nabzını tutanlar arasında yer alır. Kadın pantolon modelleri ev şıklığından özel davetlere kadar her mekana uygun çeşitleriyle sunulur. Kıyafet Sepeti’nde yeni sezonda dolabınızda eksik olan trend pantolon modellerini bulabilirsiniz. Sezona damgasını vuran detaylara sahip pantolon tasarımlarıyla kombinler oluşturabilirsiniz. 

Kadın Pantolon Modelleri 

Bel hizasından başlayarak bileklere kadar uzanan ağ kısmından ayrılarak bacakları saran alt giyim ürünlerine pantolon denir. Pantolonlar bel, kalça, bacaklar ve bilekleri kapatan kıyafetlerdir. Kumaş çeşitleri ile farklılaşan bu giysiler aynı zamanda kalıp ve kesimleriyle de çeşitlenir. Rank, desen, detaylar ve daha birçok farklı özelliğe sahip model sunulur. Vücut tipine uygun pantolon modelini tespit etmek için inceleme gerçekleştirmek gerekir. Çünkü her vücut tipine uygun olan kıyafet modelleri bulunduğu gibi vücut tipi için uygun olmayan kıyafet modelleri de bulunur. Pantolonlar rahat ve konforlu kıyafetlerdir. Günlük giyim, ev giysileri, resmi kıyafetler ve gösterişli abiyeler içerisinde de pantolon tasarımları bulunur. 

  • Kışlık Kadın Pantolon Modelleri 

Kışlık pantolonlar arasında kalın denim kumaştan tasarlanan jean modelleri vardır. Bunun yanı sıra fitilli kumaşlardan elde edilen tasarımlar bulunur. Yün ve pamuklu kumaş seçenekleri ile viskon ve polyester gibi malzemeler de kışlık pantolonlarda kullanılabilir. Bel ve paça tasarımlarıyla geniş çeşitlilik sunan kışlık modeller genellikle bilek hizasında ya da bileği geçen uzunluklara sahip şekilde tasarlanır. 

  • Yazlık Kadın Pantolon Modelleri 

Kumaşlarınn nefes alan yapıda olması bedenin hava almasını ve ter gibi sorunlar yaşamamasını sağlar. Yaz aylarında sıcak ve bunaltıcı günlerde özellikle keten ve pamuk pantolon modelleri tercih edilir. İnce jean kumaşlarla birlikte şifon da tercih edilen kumaşlar arasında yer alır. Yaz mevsimlerinde kapri ve bermuda pantolonlar dolaplarda yer alır. Özellikle kısa pantolonlar olarak da tanımlanan şortlar çok tercih edilenler arasında yer alır. 

  • Kadın Kot Pantolon Modelleri 

Denim kumaş, sert ve sağlam yapılı kumaş çeşitleri arasında yer alır. Bu kumaş çeşidinden tasarlanan pantolonlar jean ya da kot pantolon ismi alır. Kadın kot pantolonlar farklı renk seçeneklerine sahip olabilir. Bunun yanı sıra yırtık desenli yıpranmış ve kesik paçalı kot pantolonlar da bulunur. Arka ve ön cepleri bulunan bu pantolonların birçok farklı kalıp çeşidi bulunur. Esnek yapılı olabileceği gibi tok tasarımlar da yer alır. 

  • Kumaş Kadın Pantolon Modelleri 

Pamuk ve yün gibi kumaşların yanı sıra keten, polyester ve viskon gibi kumaşlardan üretilen pantolonlar kumaş pantolonlar olarak tanımlanır. Bu pantolon çeşitleri özellikle son moda kombinlerde yer alır. Takım elbise pantolonları da kumaş pantolon olarak nitelendirilebilir. Son dönemlerde öne çıkan takım elbise kombinlerinde kumaş pantolonlar tercih edilir. 

Mevsimlere göre pantolon tasarımları da kullanılan malzemeler de değişkenlik gösterir. Pantolonların giyileceği ortama göre seçilmesinin yanı sıra hava koşullarının da göz önünde bulundurulması önemli. Seçimde göz önünde bulundurulması gereken bir diğer faktör ise vücut tipi. Vücut tipine uygun pantolonu seçmek için bedeni tanımak gerekir. Daha sonra bel ve bacak yapısına uygun iyi görünmeyi sağlayacak olan pantolonları seçebilirsiniz. 

Paça Özelliğine Göre Kadın Pantolon Modelleri 

Pantolonların paçaları, onları model olarak farklılaştıran en önemli noktalardan biridir. Ayrıca kişisel fiziksel özelliklere göre pantolon seçiminde oldukça etkili bir özelliktir. Çok tercih edilen kadın pantolon modellerinin paça özellikleri aşağıdaki gibi sıralanabilir:

  • Boru Paça Kadın Pantolon Modelleri 

Pantolonun paça kısmı çok dar değildir. Ancak aynı kalınlıkta dizden aşağı iner. Normal kalıp pantolon modelleri arasında yer alır. Birçok kombinde kullanılabilir pantolonlardır. 

  • İspanyol Paça Kadın Pantolon Modelleri 

İspanyol paça modeller dize kadar dar şekilde inen pantolon paçasının dizden aşağı doğru yoğun şekilde genişlemesi ile tanımlanabilir. Retro tarza sahip pantolon modelleri olarak yeniden revaçta pantolon çeşitleridir. 

  • Dar Paça Kadın Pantolon Modelleri 

Skinny olarak da adlandırılan pantolonlar hem üst hem de alt kısımda bel, kalça ve bacaklara tam oturarak ince bir görünüm sunar. Bileğe kadar bacakları saran bir tasarıma sahip olan bu pantolonlar da günlük olarak tercih edilen esnek ve rahat modellerdir. 

  • Pileli Paça Kadın Pantolon Modelleri 

Farklı pantolon tasarımları ile kombinleri çeşitlendirmek mümkün olur. Üst bacak kısmından pileye sahip pantolon paçaları şık ve ince bir görünüm sunar. 

  • Şalvar Model Kadın Pantolonlar

Şalvar pantolonlar en rahat pantolonlar olarak tanımlanabilir. Ağ kısmı oldukça aşağıda olarak tasarlanan bu pantolonların paçalara kada geniş şekilde inmesi paçalardaki lastiklerle noktalanır. Rahat hareket etmeyi sağlayan bu modeller bohem ve etnik bir hava katar. 

  • Havuç Kadın Pantolon Modelleri 

Havuç kesime sahip pantolonlar dize kadar dengeli şekilde bol inen pantolonlardır. Nizami bir şekilde daralarak orantısız bir görünüm yaratmadan havuç formunda tasarlanır. Son moda trendleri arasında yer alan pantolon modelleri olarak dolaplarda yerini alır. 

Kadın Pantolon Seçiminde Nelere Dikkat Etmeli?

Kadın pantolon tercihinde dikkat edilecek çok sayıda nokta var. Çünkü pantolonlar yapıları gereği vücut hatlarını vurgular. Fazlalıkları gösterme ya da iyi bir görünümü vurgulama konusunda nettirler. Pantolon seçiminde beden özelliklerinizi bilmeniz gerekir. Örneğin kısa paçalı pantolonlar bacakları olduğundan kısa gösterebilir. Beli yüksek ve paçası uzun modeller ise olduğundan daha uzun bacak boyu sunar. Streç pantolon yani dar pantolon modelleri bacak hatlarını ortaya çıkarır. İnce ve uzun bacak yapısı için idealdirler. Pantolon ile üste giyilen ürün aynı renklerde olursa boyunuz daha uzun görünür. Lacivert, koyu mavi gibi renkler sizi ince ve uzun gösterir. Kahve tonları ve kırmızı ise daha geniş gösterebilir. Kullanışlılık da önemsenmelidir. pantolon satın almadan önce ürünün ne kadar kullanışlı olduğuna ya da konforlu olduğuna da bakmalısınız. İçinde rahat hissetmek size konfor sunacaktır. 

Kadın Pantolon Modelleri ve Fiyatları 

Kadın pantolon modelleri fiyatları Kıyafet Sepeti’nde pratik alışveriş avantajları ile listelenir. Fiyatların yanı sıra tek bakışta kadın pantolon indirimlerini de görebilirsiniz. Net filtreleme seçenekleri ile ihtiyacınız olan alt giyim ürünlerini bulabilirsiniz. Kıyafet Sepeti’nde bedenimi bul özelliği ile üzerinize tam oturacak olan bedeni seçmek mümkün olur. Ürünler için kullanıcı yorumları da yer alır. Bu sayede kıyafetleri deneyimleyenlerin bakış açılarını öğrenebilirsiniz. Ödeme koşulları ve teslimat seçenekleri hakkında bilgi edinebilirsiniz. Kıyafet Sepeti’nin sağladığı kolaylıklardan biri de telefonlar sipariş verme özelliği. 

Whatsapp
Back To Top
Kapat
SEPET
SEPETE GİT KUPON KULLAN
{{couponMessage}}
SİPARİŞ VER
SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMUYOR
SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMUYOR

Alışverişe geri dönerek seçiminizi yapabilirsiniz.

ALIŞVERİŞE DÖN